Dzisiaj

Galeria

Na pielgrzymim szlaku...

W sobotę, 4 października 2014 r. blisko 50-osobowa grupa parafian na czele z ks. Michałem i s. Gerardą udała się na kolejną Pielgrzymkę – do Piotrkowic Chmielnickich, Smęgorzowa, Odporyszowa i Zabawy.

Głównym celem Pielgrzymki był udział w VI Diecezjalnej Pielgrzymce Wspólnot Żywego Różańca, która tym razem odbywała się w Sanktuarium Matki Bożej Loretańskiej w Piotrkowicach Chmielnickich. Zebrało się blisko 5 tysięcy pielgrzymów! Tam uczestniczyliśmy w modlitwie różańcowej i we Mszy św., której przewodniczył bp Marian Florczyk. Po Mszy św. wszyscy otrzymali słodką bułkę, herbatę i... (niechciane na Wschodzie) jabłko. Spotkaliśmy się także z naszym rodakiem ks. kan. Dariuszem Gącikiem, notariuszem kieleckiej Kurii i proboszczem parafii w Kielcach – Słowiku.

SAM 0110

W Piotrkowicach byliśmy bardzo widoczni, dzięki banerowi z logo naszej parafii.

SAM 0115

Z Piotrkowic wraz z ponad 100-osobową grupą z Parafii Kostomłoty pojechaliśmy do diecezji tarnowskiej – do kościoła św. Stanisława w Smęgorzowie. Jest to rodzinna parafia ks. Tomasza Kaczówki – wikariusza z Kostomłotów. Po krótkiej modlitwie w kościele udaliśmy się do remizy OSP, gdzie rodzice ks. Tomasza i jego najbliższa rodzina podjęli nas wiejskim chlebem ze smalcem, bigosem i kiszonymi ogórkami.

Ze Smęgorzowa udaliśmy się do Odporyszowa. Tam nawiedziliśmy Sanktuarium Matki Bożej Zwycięskiej i zostaliśmy serdecznie przyjęci przez miejscowego księdza proboszcza, który opowiedział nam o historii Sanktuarium i o Obrazie Matki Bożej. Zwiedziliśmy także Muzeum Jana Wnęka.

Z Odporyszowa udaliśmy się w stronę Kazimierzy Wielkiej. Po drodze zatrzymaliśmy się w Zabawie, gdzie udaliśmy się do Sanktuarium bł. Karoliny Kózkówny. Tam odmówiliśmy Koronkę do Miłosierdzia Bożego i obejrzeliśmy pomnik ofiar wypadków drogowych.

Kilkanaście minut po godzinie 18.00 wróciliśmy do Kazimierzy Wielkiej. Po drodze już planowaliśmy kolejne pielgrzymki...


Zapraszamy do galerii zdjęć


Relacja na stronie diecezjalnej