Dzisiaj

Galeria

Maturzyści z Odonowa na Jasnej Górze

We wtorek, 30 września 2014 r. uczniowie dwóch klas maturalnych z Zespołu Szkół Zawodowych w Odonowie udali się na swoją doroczną Pielgrzymkę do Częstochowy.

Pod czujnym okiem wychowawców: p. Teresy Korfel i p. Anety Grzesik wraz z nauczycielami „w stanie spoczynku" p. Małgorzatą Kozera i p. Ewą Zając oraz ks. Michałem Haśnikiem – prefektem Zespołu Szkół, o godz. 7.30 wyjechaliśmy z kazimierskiego Rynku.

O godz. 11.00 w kaplicy Cudownego Obrazu na Jasnej Górze maturzyści uczestniczyli we Mszy św. Po południu, za namową p. Teresy Korfel wszyscy udali się na tzw. Przeprośną Górkę" – do Sanktuarium św. Ojca Pio, gdzie została odprawiona Droga Krzyżowa. – „Idąc przez las, rozważając poszczególne stacje, modliliśmy się w intencjach napisanych przez uczniów na kartkach" – mówi ks. Michał.

Pielgrzymka maturzystów wpisała się już na stałe w kalendarz szkolnych uroczystości. – „Tym razem, nieco inaczej, postanowiliśmy jechać do Częstochowy na początku roku szkolnego, aby prosić o dobre wykorzystanie czasu nauki, który został nam dany" - reasumuje p. Korfel