Dzisiaj

Galeria

Wiślica, Pacanów i "Wyspa"

W sobotę, 21 czerwca 2014 r. 70-osobowa grupa parafian na czele z księżmi wikariuszami: Michałem i Mariuszem, siostrami: Nikodemą i Gerardą udała się na Pielgrzymkę do Wiślicy, Pacanowa i na „Wyspę".

Pierwszym celem wyprawy było Sanktuarium Matki Bożej Łokietkowej w Wiślicy. W Bazylice wiślickiej historię parafii i Sanktuarium opowiedział nam wikariusz ks. Rafał Kupczyk. Następnie z przewodnikiem zwiedziliśmy Dom Długosza i podziemia Bazyliki.

Z Wiślicy udaliśmy się do Pacanowa. Głównym celem było nawiedzenie Sanktuarium Jezusa Konającego. W Bazylice pacanowskiej powitał nas serdecznie proboszcz i kustosz ks. prałat Leszek Domagała, który także opowiedział historię Sanktuarium. Następnie została odprawiona Msza św. w kaplicy Krzyża. Eucharystii przewodniczył ks. Michał, a homilię wygłosił ks. Mariusz. Po Mszy św. odprawiliśmy polową Drogę Krzyżową – nietypową, bo tylko z 7 stacjami (7 ostatnich słów Chrystusa wypowiedzianych na Krzyżu). Drogę Krzyżową zakończyliśmy odmówieniem modlitwy Anioł Pański.

Drugą część „podboju" Pacanowa spędziliśmy na Rynku szukając śladów Koziołka Matołka.

Punktem kulminacyjnym całej Pielgrzymki było nawiedzenie Ośrodka Rekolekcyjnego „Wyspa" w Budzyniu (parafia Piasek Wielki). Tam czekał już na nas ks. kan. Witold Świąder, dyrektor ośrodka i niezastąpiona Siostra Helenka. Po krótkim obejściu całego ośrodka posililiśmy się ciastkiem z herbatą lub kawą. Następnie udaliśmy do kościółka, gdzie odprawiliśmy nabożeństwo czerwcowe. Z racji przeżywanej Oktawy Bożego Ciała – nie mogło zabraknąć procesji po „Wyspie".

Po nabożeństwie już czekały na nas na grillu kiełbaski, bigos i pieczywo. Rozpoczęła się biesiada przy ognisku na „Powitanie lata 2014". Przy akompaniamencie gitary, na której grał ks. Mariusz śpiewom nie było końca. Były także tańce...

Na zakończenie biesiady, w imieniu uczestników głos zabrał p. Andrzej Bienias, który podziękował ks. Witoldowi za zaproszenie i Siostrze Helence za prawdziwą ucztę.

Kilka minut przed godz. 20.00 wróciliśmy do Kazimierzy i żałowaliśmy, że tak szybko minął dzień.


Zapraszamy do galerii zdjęć