Dzisiaj

Galeria

Sierpniowy Wieczór Fatimski

Sierpniowy Wieczór Fatimski przypadł tym razem w niedzielę. O godz. 19.30 rozpoczęliśmy nasze modlitwy wspominając 100 rocznicę czwartego objawienia w Fatimie. W sposób szczególny modliliśmy się za mieszkańców Stradlic.

Ze względu na wakacyjną niedzielę, zmieniliśmy tym razem kolejność Wieczoru Fatimskiego: najpierw odmówiliśmy Tajemnice Chwalebne Różańca Świętego, a kilka minut po godz. 20.00 rozpoczęła się Msza św. W każdą niedzielę w wakacje jest w naszym kościele odprawiana Msza św. o godz. 20.00, która gromadzi bardzo wiele osób spoza naszej parafii – dlatego chcieliśmy im dać możliwość pełnego uczestnictwa w tej Eucharystii.

W homilii ks. Michał opowiedział o czwartym objawieniu. Kaznodzieja zachęcał także do częstego odmawiania różańca i do „ożywienia” kultu Niepokalanego Serca Maryi.

Po Mszy św. rozpoczęła się procesja ze świecami wokół kościoła. Figurę Matki Bożej nieśli mieszkańcy Stradlic. Jak zawsze nieśliśmy także figury dzieci fatimskich oraz relikwie świętych pastuszków Franciszka i Hiacynty.

Na zakończenie, po ośpiewaniu Apelu Jasnogórskiego, ks. Michał podziękował wszystkim za udział i zgodnie z tradycją – pożegnał mieszkańców poszczególnych miejscowości życząc im dobrej nocy, tym samym sprawdzając „listę obecności”.

Po rozesłaniu każdy mógł oddać cześć relikwiom świętych dzieci fatimskich: Hiacynty i Franciszka.

IMG 2405

Dziękujemy mieszkańcom Stradlic za kwiaty, które pięknie ozdobiły figurę Matki Bożej Fatimskiej! Tym razem były to białe róże. Dziękujemy za zamówienie Mszy św. oraz za poprowadzenie modlitwy różańcowej! Siostrze Krystianie dziękujemy za udekorowanie figury kwiatami!

W kolejnych miesiącach będziemy się modlić za mieszkańców:
13 września – Kazimierzy Wielkiej
13 października – Wojciechowa

Na kolejny WIECZÓR FATIMSKI zapraszamy już za miesiąc – 13 września.
Początek o godz. 19.30.

A jeszcze w tym tygodniu zapraszamy na WIECZÓR MIŁOSIERDZIA!

Zapraszamy do galerii zdjęć

Foto: Dominik Jagielnik