Dzisiaj

Galeria

Licznik odwiedzin

Dziś
Wczoraj
w Tym tygodniu
w Zeszlym tygodniu
w Tym miesiacu
w Zeszłym miesiącu
Łącznie
726
1062
726
5960
26740
1997717
2055374
Your IP: 54.198.23.251
Server Time: 2018-09-24 23:39:54

73 rocz. Rzeczpospolitej Partyzanckiej

W niedzielę, 30 lipca 2017 r. Stowarzyszenie Żołnierzy Armii Krajowej – Koło w Kazimierzy Wielkiej zorganizowało obchody 73. rocznicy powstania Kazimiersko-Proszowickiej Rzeczypospolitej Partyzanckiej. Uroczystość rozpoczęła Msza św. w naszym kościele.

W uroczystości wzięli udział kombatanci, poczet mundurowy LO w Odonowie ze sztandarem Stowarzyszenia Żołnierzy Armii Krajowej oraz przedstawiciele samorządów – Starosta Kazimierski Jan Nowak i Naczelnik Wydziału ASO Urzędu Miasta i Gminy Robert Płaszewski.

Miłym akcentem był gościnny udział we Mszy św. ukraińskiego zespołu Czeremszyna z Tarnopola, którego obdarzona pięknym sopranem solistka wykonała kilka pieśni – m. in. Ave Maria, Czarna Madonna i inne, akompaniując sobie na bandurze.

Po Mszy Św. delegacje udały się pod tablicę upamiętniającą walki Armii Krajowej oraz powstanie Kazimiersko-Proszowickiej Rzeczypospolitej Partyzanckiej, gdzie po krótkim wprowadzeniu historycznym przez Prezesa Koła SŻAK Józefa Belskiego, złożono wiązanki biało-czerwonych kwiatów.

Zapraszamy do galerii zdjęć

Foto: Zdzisław Pilarski