1941684
Your IP: 54.224.83.221
Server Time: 2018-07-20 22:31:19

73 rocz. Rzeczpospolitej Partyzanckiej

W niedzielę, 30 lipca 2017 r. Stowarzyszenie Żołnierzy Armii Krajowej – Koło w Kazimierzy Wielkiej zorganizowało obchody 73. rocznicy powstania Kazimiersko-Proszowickiej Rzeczypospolitej Partyzanckiej. Uroczystość rozpoczęła Msza św. w naszym kościele.

W uroczystości wzięli udział kombatanci, poczet mundurowy LO w Odonowie ze sztandarem Stowarzyszenia Żołnierzy Armii Krajowej oraz przedstawiciele samorządów – Starosta Kazimierski Jan Nowak i Naczelnik Wydziału ASO Urzędu Miasta i Gminy Robert Płaszewski.

Miłym akcentem był gościnny udział we Mszy św. ukraińskiego zespołu Czeremszyna z Tarnopola, którego obdarzona pięknym sopranem solistka wykonała kilka pieśni – m. in. Ave Maria, Czarna Madonna i inne, akompaniując sobie na bandurze.

Po Mszy Św. delegacje udały się pod tablicę upamiętniającą walki Armii Krajowej oraz powstanie Kazimiersko-Proszowickiej Rzeczypospolitej Partyzanckiej, gdzie po krótkim wprowadzeniu historycznym przez Prezesa Koła SŻAK Józefa Belskiego, złożono wiązanki biało-czerwonych kwiatów.

Foto: Zdzisław Pilarski