1941684
Your IP: 54.224.83.221
Server Time: 2018-07-20 22:30:01

Minął rok od ŚDM

W niedzielę, 23 lipca 2017 r. w Kazimierzy Wielkiej odbyły się obchody I rocznicy Światowych Dni Młodzieży. W ubiegłym roku nasz powiat gościł ponad 3 tyś. pielgrzymów.

Podczas całego dnia w homilii ks. Michał wspominiał o wydarzeniach sprzed roku i ponownie wyraził wdzięczność wszystkim, którzy pomogli w organizacji Światowych Dni Młodzieży w tym regionie. O godz. 12.00 w naszym kościele została odprawiona Msza św. dziękczynna w intencji Mieszkańców i Władz samorządowych Miasta i Gminy Kazimierza Wielka.

O godz. 15.00 obok zbiornika retencyjnego na Małoszówce odsłonięta została tablica pamiątkowa. Jest to miejsce, gdzie odbyła się pierwsza katecheza podczas ŚDM, którą wygłosił biskup z Brazylii. Poświęcenia tablicy dokonał ks. kan. Sławomir Sarek – ówczesny diecezjalny koordynator ŚDM, a obecnie dziekan kazimierski i proboszcz parafii w Gorzkowie. Tablica została ufundowana przez Samorząd Gminy Kazimierza Wielka. Jej odsłonięcia dokonali: ks. Proboszcz, ks. Michał, pan burmistrz Adam Bodzioch i pani Magdalena Bańdur – przedstawicielka przybyłych parafian.

W godzinach wieczornych na kazimierskim Rynku odbył się II Kazimierski Wieczór Uwielbienia stanowiący podsumowanie obchodów I Rocznicy Światowych Dni Młodzież. Przybyło blisko tysiąc osób! Z koncertem wystąpił Zespół „Talitha-KUM" z Krakowa (gościliśmy go w naszej parafii już po raz czwarty!). Bawili się wszyscy, nie wyłączając księży, sióstr zakonnych i obu kazimierskich burmistrzów, którzy utworzyli ad hoc grupę taneczną, włączając do niej oczywiście dzieci. Krótko przed godziną 21.00 na Rynek wkroczyła procesja z kościoła, prowadzona przez ministrantów z pochodniami oraz parafianki z flagami. Złotą monstrancję na specjalnie przygotowaną scenę wniósł ks. Michał Haśnik i rozpoczęła się adoracja Najświętszego Sakramentu, celebrowana modlitwą i śpiewem przez zespół „Thalita KUM". II Kazimierski Wieczór Uwielbienia zakończył Apel Jasnogórski.

Kazimierza Wielka już przygotowuje się do wyjazdu na Światowe Dni Młodzieży do Panamy!

Odsłonięcie tablicy pamiątkowej

II Kazimierski Wieczór Uwielbienia