Dzisiaj

Galeria

Czerwcowy Wieczór Fatimski

We wtorek, 13 czerwca 2017 r. licznie zgromadziliśmy się w naszym kościele na drugim w tym roku Wieczorze Fatimskim. Wspominaliśmy 100 rocznicę drugiego objawienia, jakie miało miejsce w portugalskiej Fatimie. W sposób szczególny modliliśmy się za mieszkańców Podolan, Lolina i Peperówki.

W homilii ks. Michał opowiedział o drugim objawieniu oraz zachęcił do „ożywienia" nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi. O to nabożeństwo prosiła właśnie Maryja w Fatimie oraz biskupi polscy z Liście Pasterskim z okazji 100-lecia objawień. – „Takie nabożeństwo jest odprawiane w naszym kościele w każdą I sobotę miesiąca po Mszy św. o godz. 6.30. Nabożeństwo to należy dopełnić indywidualnie odmawiając jedną cześć Różańca Świętego oraz rozważając przez min. 15 minut jedną tajemnicę" – mówił ks. Michał.

Po Mszy św. odmówiliśmy Tajemnice Bolesne Różańca Świętego, następnie udaliśmy się w procesji ze świecami wokół kościoła. Figurę Matki Bożej nieśli mieszkańcy Podolan.

Na zakończenie, po ośpiewaniu Apelu Jasnogórskiego, ks. Michał podziękował wszystkim za udział i zgodnie z tradycją – pożegnał mieszkańców poszczególnych miejscowości życząc im dobrej nocy, tym samym sprawdzając „listę obecności".

Po rozesłaniu każdy mógł oddać cześć relikwiom świętych dzieci fatimskich: Hiacynty i Franciszka.

Dziękujemy mieszkańcom Podolan, Lolina i Peperówki za kwiaty, które pięknie ozdobiły figurę Matki Bożej Fatimskiej! Tym razem były to niebieskie margaretki. Dziękujemy za zamówienie Mszy św. oraz za poprowadzenie modlitwy różańcowej! Siostrze Krystianie dziękujemy za udekorowanie figury kwiatami!

W kolejnych miesiącach będziemy się modlić za mieszkańców:
13 lipca – Donos
13 sierpnia – Stradlic
13 września – Kazimierzy Wielkiej
13 października – Wojciechowa

Na kolejny WIECZÓR FATIMSKI zapraszamy już za miesiąc – 13 lipca.
Początek o godz. 19.30.

A już w tym tygodniu zapraszamy na WIECZÓR MIŁOSIERDZIA!

Zapraszamy do galerii zdjęć