Dzisiaj

Galeria

"Powitanie Lata 2017"

W sobotę, 10 czerwca 2017 r. blisko 100-osobowa grupa parafian na czele z ks. Michałem, s. Gerardą i Panem Burmistrzem Adamem Bodziochem udała się do Ośrodka rekolekcyjnego „WYSPA" na biesiadę pt.: „Powitanie Lata 2017". Odwiedziliśmy także Sanktuarium św. Kingi w Nowym Korczynie.

Z Kazimierzy wyjechaliśmy tym razem dopiero o godz. 13.00. Pierwszym celem naszej Pielgrzymki był Nowy Korczyn. Tam nawiedziliśmy Sanktuarium św. Kingi. Historię parafii przybliżył nam ks. Grzegorz Kowalik – miejscowy proboszcz. W Sanktuarium odprawiliśmy Mszę św., odmówiliśmy Koronkę do Miłosierdzia Bożego oraz oddaliśmy cześć relikwiom św. Kingi. Odwiedziliśmy także kościół parafialny Trójcy Świętej w Nowym Korczynie.

Kilkanaście minut przed godz. 16.00 przyjechaliśmy na „WYSPĘ", gdzie serdecznie nas przywitał ks. kan. Witold Świader – założyciel i budowniczy ośrodka. Z racji na niesprzyjające warunki pogodowe najpierw zjedliśmy kiełbaski z grilla i bigos, następnie udaliśmy się do kościoła Matki Bożej Anielskiej, gdzie ks. Witold wygłosił krótką konferencję i odprawiliśmy nabożeństwo czerwcowe.

Po modlitwach czekała na nas kawa i cisto oraz truskawki. Rozpoczęliśmy także biesiadowanie, któremu nie było końca... Lato 2017 uważamy za rozpoczęte!

Zapraszamy do galerii zdjęć