Your IP: 54.224.155.169

Zespół muzyczny

zespol

Zespół „Wbrew pozorom" powstał w latach 80-tych ubiegłego wieku
– w obecnym składzie działa od około trzech lat.

Zespół tworzą licealiści, studenci oraz młodzież pochodząca z Kazimierzy i okolic: Robert Kubiec, Katarzyna Rutkowska, Kinga Musiał, Anna Pietras, Justyna Tomal, Michał Tomal, Aleksandra Kubiec, Justyna Odon i Joanna Kolanoś.

Zespół ubogaca swoim śpiewem niedzielne Msze św. o godz. 9.00, w okresie Wielkiego Postu służy podczas nabożeństwa Drogi Krzyżowej oraz prowadzi czuwanie modlitewne przy Grobie Pańskim w Wielki Piątek.

Członkowie zespołu należą także do Grupy Muzycznej Pieszej Pielgrzymki Kieleckiej i od kilkunastu lat pełnią służbę muzyczną na trasie Pieszej Pielgrzymki Kieleckiej w Grupie Pomarańczowej.

Zespół ma w swoim dorobku liczne występy w Kazimierskim Ośrodku Kultury, współpracował z Urzędem Miasta i Gminy Kazimierza Wielka podczas organizacji imprez plenerowych, festynów i rocznic, współorganizował Dni Jana Pawła II w Kazimierzy Wielkiej. Kilkakrotnie brał udział w finale Festiwalu Piosenki Religijnej w Kielcach, gdzie m.in. zajął trzecie miejsce w kategorii młodzieżowej. Wspomaga muzycznie Muzeum Ziemi Koszyckiej, Dom Wiejski w Plechowie. Jego członkowie nalezą do chórów akademickich (m.in. chóru Liceum nr 1 w Nowodworku, chóru Politechniki Krakowskiej „Cantata").

W swoim dorobku Zespół posiada dwie płyty – „Znak Pokoju" z kolędami i pastorałkami, dedykowaną zmarłemu opiekunowi zespołu ks. Piotrowi Jaroszowi oraz z nagraniami z czuwania w Wielki Piątek.

Zapraszamy wszystkich, którzy chcą swoim śpiewem lub grą na instrumentach chcą chwalić Pana Boga!
Próby odbywają się w każdą niedziele o godz. 8.30
(przed Mszą św. o godz. 9.00) w kościele na chórze.

Opiekunem Zespołu jest ks. Michał Haśnik.