1719412
Server Time: 2017-12-16 15:35:24

Wspólnota "Kana"

kana

Bóg - Jezus żyje i działa pośród nas współczesnych ludzi. Każdy z nas może doświadczyć Jego wielkiej miłości, która daje autentyczne szczęście i pokój. Miłość Jezusa przytula mocno człowieka by leczyć jego zranienia i grzechy, bez względu jak wielkie by były, jego pamięć, jego chore relacje... Wystarczy tylko otworzyć się i pozwolić Jemu działać w swoim życiu.

Spotkania Wspólnoty Kana" odbywają się w każdy czwartek.
Rozpoczynają się Mszą św. popołudniową w kościele.
Po Mszy św. gromadzimy się w salce na plebanii.
W I czwartek miesiąca spotkanie odbywa się w kościele
w ramach Nabożeństwa Papieskiego.

Wspólnota modlitewna „Kana" powstała z inicjatywy ks. Rafała Dudały, byłego wikariusza naszej parafii. - Jesteśmy tutaj, bo spotkaliśmy żywego Boga-Jezusa. Każdy z nas może podzielić się krótszą lub dłuższą historią, która zaświadcza o duchowym i fizycznym uzdrowieniu go przez Niego. Razem we wspólnocie chcemy uwielbiać naszego wspaniałego Boga, coraz bardziej Go poznawać, i świadczyć wszędzie jak wielką jest Miłością. Jezus żyje, bo zostawił nam swojego Ducha – Ducha Świętego. To właśnie ten Duch Święty przemienia nas na lepszych. Bez Ducha Świętego nasza wiara, nasza modlitwa, nasze bycie w Kościele byłoby martwe, nudne, i niezrozumiałe. Dzięki Duchowi Świętem, którego zostawił nam Pan Jezus, wszystko staje się żywe, ciekawe, i zrozumiałe. Dzięki Duchowi Świętemu możemy otworzyć swoje serce na Boga i Go pokochać. Bez Ducha Świętego nie jest to możliwe! - mówią uczestnicy.

Jesteśmy wspólnota modlitewną. Modlitwa jest punktem wyjścia i bazą naszego funkcjonowania każdego z nas z osobna i jako wspólnota. W oparciu o modlitwę i rozeznawanie duchowe podejmujemy wszelkie działania jako wspólnota. Jej centrum stanowi Eucharystia i adoracja Najświętszego Sakramentu.

Chcesz zmienić swoje życie? Pragniesz Pana Boga w swoim życiu?
Pragniesz nawiązać osobistą relację z Jezusem? Przyjdź do nas!!!

Opiekunem jest ks. Michał Haśnik.